PALET ÜRETIMI, FIYATLARı,PALET SATAN FIRMALAR VE KOLUKıSA KERESTE PALET FIRMASı

Palet Üretimi, Fiyatları,Palet Satan Firmalar ve Kolukısa Kereste Palet Firması

Palet Üretimi, Fiyatları,Palet Satan Firmalar ve Kolukısa Kereste Palet Firması

Blog Article

Günümüzde artık hemen hemen her yerde palet kullanımı fazlası ile mevcuttur. Aklınıza gelebilecek birçok iş sektöründe palet görebilirsiniz, hatta paletin bulunmadığı sektör yok denecek derece az olduğunu söylemek sanırım yanlış olmayacaktır. Çünkü üretilen ürünlerin taşınması için palet gereklidir. Forklift yardımı ile paletlere konulan yükler rahat bir şekilde taşınabilir. Bu sebeple paletlerin kullanılmadığı alanlar yok denecek derece az olduğu söyleyebiliriz.

Palet Nedir?

Taşıma işlemlerinde ve depolama sırasında taşınacak olan ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşınacak olan ürünün yerini kolayca değiştirmek için kullanılan, ürünlerin altına konulan ahşap malzemeden üretilmiş ürünlere verile palet diyoruz.
Paletler günümüzde taşıma sırasında kullanılan en önemli malzemelerin başında gelmektedir. Çünkü yüklerin taşıma halinde bir yerden bir yere taşınması, istiflenmesi için forklift gibi taşıma için kullanılan araçlar ile taşınır ve istenilen şekilde istiflenir. Forkliftlerin yanı sıra daha küçük taşıma aletleri olan transpaletler ile taşıma işlemleri yapılabilir.
Firmalar tarafından depolanmak istenen ürünlerin taşınması, istiflenmesi ve transfer işlemlerinin kolay olması için paletler üretilmektedir. Bu nedenle her zaman gerekli olan bu paletlerin sektörü de gün geçtikçe büyümektedir. En yaygın kullanılan türleri arasında ise ahşap gelmektedir. Bu hem uygun hem de tekrar tekrar kullanılabilir, geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir olması en etkili yönlerinden biridir.

Palet Üretimi

Palet üretimi oldukça meşakatli bir iştir. Çünkü ağaç bulmak ve bu ağacı üretime hazır hale getirmek gerekir. Karadeniz bölgesinde yetişen ağaçlar özellikle palet üretiminde kullanılır. Palet üretimi için özel ağaç yetiştiren firmalar tabi ki de bulunmaktadır. Bu amaç doğrultusunda güçlü ve uzun ömürlü olabilecek her ağaç palet üretiminde kullanılabilir.
Belirlenen ağaçlar kesildikten sonra ise dışı soyularak tomruk adı verilen hale getirilir. Ardından tomruklar bıçkı makineleri ile daha güzel ve istenilen şekle getirilir. Ardından ise ebatlama işlemleri yapılır ve bu işlemler ardından istenilen ebatlarda kesilir. Kesilen ağaçlar fırınlamaya tabi tutulur. Bu işlemin ardından bir dizi işlemler daha bulunmaktadır. Bu gibi uzun süren işlemler arından palet için kullanılacak ana mamul hazırlanır. Anlamış olduğunuz gibi bir profesyonellik gerektiren bu işte oldukça özenli ve dikkatli yapılması gerekir. Büyük maliyetler sonucu üretim aşamasına gelen paletler istenilen ebatlara göre şekillenir ve kesilir.
Paletler de arasında kullanım türlerine göre değişiklik gösterebilir. Bunlar:
• İki girişli,
• Dört girişli şekilde sıralanan türlerden en çok kullanılan türleridir.
İki girişli paletler özellikle transpalet ve forklift gibi yardımcı taşıyıcılar ile her iki tarafından taşıma imkanına sahip olduğu için iki taraftan taşıma kullanılan türleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.
Dört girişli paletler ise de oldukça kullanışlıdır. Dört tarafından giriş yapılabildiği için her yerden taşıma ve kontrol edilme ihtimali vardır. Bu nedenle 4 girişli paletler transpalet ve forkliftler açısından da oldukça kolay kullanışlı yapıya sahiptir.
Ama maliyet açısından değerlendirmek gerekirse kullanılan malzeme olarak 2 girişli paletler, 4 girişli paletlere göre daha ekonomiktir. Fakat yükün ağırlığını da baz alacak olursak 2 girişli paletler daha hafif yükler için tasarlandığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Palet Fiyatları

En çok kullanılan türlerini sıraladıktan sonra ise palet fiyatları incelemek gerektiğini düşünüyoruz. Paletlerin birbirinden farklı boyutları ve birbirinden farklı türleri bulunmaktadır. Bu nedenle fiyat öğrenmek için ilk olarak sizin için hangi ebatlar gerektiğine karar vermeniz gerekiyor.
• 80 x 120 cm,
• 40 x 40 cm,
• 120 x 80 cm,
• 60 x 100 cm.
Sizler more info için saymış olduğumuz bu ebatlar sadece bir kaçı olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyacınız ve kullanım alanına göre palet fiyatları değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ilk olarak kullanım amacınıza göre hangi ebatlarda paletlere ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekmektedir.

Palet Çeşitleri

Birbirinden farklı palet çeşitleri bulunmaktadır. Hangi çeşit palet kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız eğer üreticiye danışarak ihtiyacınız olan paleti alabilirsiniz. Palet çeşitleri:
• Euro Palet,
• Ahşap Palet,
• CP Palet,
• Turpal Palet,
• Özel Ölçü Palet,
• Plastik Palet,
• Epan Palet,
• Isıl İşlem Görmüş Palet.
Burada görmüş olduğunuz gibi birbirinden farklı türlerde paletler de bulunmaktadır. Palet fiyatları bu türlere göre de değişiklik gösterdiğini unutmamak oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Palet Satan Firmalar

Palet üretimi oldukça önemli olduğunu yukarı da kısa da olsa anlatmıştık. Fakat palet alacağınız firmayı da iyi seçmeniz sizin aldığınız paletin uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple size Kolukısa kereste ve palet firmasını önerebiliriz. Firma satmış olduğu ürünlerin her zaman arkasında olup, kurumsal kimliği ile de oldukça güzel bir hizmet sunmaktadır.
Palet satan firmalar araştırdığınız zaman karşınıza birçok palet satan firma çıkabilir. Ama tercih edeceğiniz firmayı iyi araştırmalı ve ürünlerini incelemeniz gerekir. Bu nedenle eğer hiç bir bilgi sahibi değil iseniz, internet den kısa bir bilgi edindikten sonra arayabilirsiniz. Eğer bilgi edinecek vaktiniz yok ise de Kolukısa kereste ve palet firmasını arayarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Report this page